Schmersal 330-11Y-M20 Limit Switch
인증
중국 Achievers Automation Limited 인증
—— Ari Wibowo 씨 - 구매 담당자
—— Mr. Ahmed Raza-Operations Dire
—— 칼리드 씨 - 프로젝트 디렉터
제가 지금 온라인 채팅 해요
제품 상세 정보:
원래 장소: 인도
브랜드 이름: Schmersal
인증: ATEX
모델 번호: 330-11Y-M20
문서: AB-P+F-E+H-IFM-ASCO-YOKOGAW...WA.pdf
결제 및 배송 조건:
최소 주문 수량: 1
가격: 협상 가능
포장 세부 사항: 판지 상자
지불 조건: 티/티
공급 능력: 100개
상세 제품 설명
보호 등급: IP20 키: 15 mm
주택기지: 금속 작동 전압: 5... 25V
측정판 감지됨: ≥ 3mA 짐: 0 ... 800Ω
배송 중량: 1kg 표준 타겟 플레이트: 20 밀리미터 X 20 밀리미터
출력 전력: 975mW 전압: 20 MA에서 17V
강조하다:
Schmersal limit switch with M20 thread
330-11Y limit switch for Festo
industrial limit switch with warranty
Description:
Manufacturer : Schmersal
Product No. :330-11Y-M20
 https://www.achievers-automation.com      More Products
Reliable Industrial Component Sourcing for Enterprises
Detail:
Specification Category
Details for Schmersal M3V4D 330-11Y-M20
Product Model
M3V4D 330-11Y-M20
Manufacturer
Schmersal
Article Number (Order Number)
Working Principle
Mechanical, Slide Form, Castor
Standards Compliance
EN IEC 60947-5-1
Certifications
cULus, CCC
Number of Contacts
1 Normally Open (NO), 1 Normally Closed (NC)
Switching Principle
Snap Action
Contact Material
Silver
Thermal Test Current
6 A
Utilisation Category AC-15
230 VAC, 2.5 A
Rated Insulation Voltage (Ui)
500 V
Rated Impulse Withstand Voltage (Uimp)
4 kV
Bounce Duration (Maximum)
1.5 ms
Switchover Time (Maximum)
10 ms
Specification Category
Housing Material
Light-alloy diecast, paint finish
Actuating Element
Forked Roller Lever
Roller Material
Plastic
Mechanical Lifetime (Minimum)
30,000,000 operations
Contact Opening
2 x 0.5 mm
Minimum Actuating Speed
1 mm/min
Actuating Torque
0.5 Nm
Repeat Accuracy of Switching Points
0.02 mm
Termination
Screw Terminals M20 x 1.5
Cable Section (Minimum/Maximum)
1.5 mm² / 2.5 mm²
Wire Cross-Section (AWG)
13 AWG
Dimensions (Basic Component)
40 mm x 76 mm x 40 mm
Gross Weight
305 g
IP Protection Rating
IP65
Ambient Temperature Range
-30 °C to +90 °C
Shock Resistance
50 g / 6 ms
Schmersal 330-11Y-M20 Limit Switch 0
Brand
Schmersal 330-11Y-M20 Limit Switch 1
Schmersal 330-11Y-M20 Limit Switch 2
Schmersal 330-11Y-M20 Limit Switch 3
Below are the TOP BRANDS we handle in the past 14 years:
Schmersal 330-11Y-M20 Limit Switch 4
FAQ of Achievers
Q:Are the Products Genuine OEM Units?
Q:How will you arrange shipment?
Q:What is the warranty of goods?
A: One-year Warranty.
Ratings & Review
Overall Rating
5.0
Based on 50 reviews for this product
Rating Snapshot
The following is the distribution of all ratings
5 stars
100%
4 stars
0%
3 stars
0%
2 stars
0%
1 stars
0%