Phoenix Contact ELR W3-24DC/600AC-21 Solid-State Reversing Contactor
인증
중국 Achievers Automation Limited 인증
—— Ari Wibowo 씨 - 구매 담당자
—— Mr. Ahmed Raza-Operations Dire
—— 칼리드 씨 - 프로젝트 디렉터
제가 지금 온라인 채팅 해요
제품 상세 정보:
원래 장소: 미국
브랜드 이름: Phoenix Contact
모델 번호: ELR W3-24DC/600AC-21
결제 및 배송 조건:
최소 주문 수량: 1
포장 세부 사항: 판지 상자
지불 조건: 티/티
공급 능력: 100 조각
상세 제품 설명
케이블 배출구: 똑바로 이젝터 특성: 높은 흡입률
뇌졸중: 40 mm 피스톤 직경: 12 - 63mm
포트 크기: M5, G1/8, G1/4, G3/8, G1/2 재료: 알류미늄
위치 감지: 홀 센서를 통해 프로브 재료: 스테인레스 스틸
너비: 20 mm 온도 범위: -20 ~ 80도 섭씨
강조하다:
Phoenix Contact solid-state reversing contactor
ELR W3-24DC/600AC-21 contactor
solid-state contactor with warranty
Description:
Description: Phoenix
Product No. :ELR W3-24DC/600AC-21
https://www.achievers-automation.com      More Products
Detail:
Control Input Rated control voltage (Uc): 24 V DC; Trigger voltage range: 19.2 V DC – 30 V DC; Rated control current (Ic): 12.7 mA Switching thresholds: 9.6 V DC ("0" signal), 19.2 V DC ("1" signal)
AC Output Rated operating voltage (Ue): 600 V AC; Operating voltage range: 48 V AC – 690 V AC; Rated operating current: 21 A (AC-51/AC-53a) Supports 3-phase loads with 100% duty cycle
Output Performance Peak static voltage: 1200 V; Leakage current: 6 mA; Residual voltage: < 1.5 V; Inrush current: 200 A (t = 10 ms) Zero-voltage switching technology reduces electrical interference
Switching Capabilities Maximum switching frequency: 5 Hz; Reversing frequency: ≤ 10 Hz Suitable for frequent start-stop and reversing motor applications
Insulation & Safety Rated insulation voltage: 600 V; Test voltage (input/output): 5 kVrms (50 Hz, 60 s); Overvoltage category: III; Pollution degree: 2 Basic isolation between control input and main circuit ensures operational safety
Connections Connection type: Screw terminals (M3 thread); Wire size (rigid/flexible): 0.2 mm² – 2.5 mm² (24 – 14 AWG); Stripping length: 8 mm; Tightening torque: 0.5 – 0.6 Nm Removable terminals for easy wiring and maintenance
Physical Dimensions (W×H×D) 40 mm × 99 mm × 114.5 mm Compact design optimizes space utilization in control cabinets
Phoenix Contact ELR W3-24DC/600AC-21 Solid-State Reversing Contactor 0
Phoenix Contact ELR W3-24DC/600AC-21 Solid-State Reversing Contactor 1
Brand
Phoenix Contact ELR W3-24DC/600AC-21 Solid-State Reversing Contactor 2
Phoenix Contact ELR W3-24DC/600AC-21 Solid-State Reversing Contactor 3
Phoenix Contact ELR W3-24DC/600AC-21 Solid-State Reversing Contactor 4
Below are the TOP BRANDS we handle in the past 12 years:
Manufacture
Products
Bently Nevada
3500 Vibration Monitoring System
3300 Proximity Probes, Sensors & Transducer Systems
ALLEN BRADLEY
Industrial Control Products
Pepperl-Fuchs
Industrial Sensors & Isolated Barrier
MTL Instruments
Isolated Barrier
Endress+Hauser
Flow, Level, Liquid Analysis Instrument
YOKOGAWA
DCS & Field Instruments & Process Analyzers
TE
Dynamic Products
Georg Fischer
Piping System
SMC
controls, process, and Industrial products
SICK
Laser Sensor
FESTO
Pneumatic & Electric Automation Product
Rosemount
Analytical Products
ASCO
Solenoid Valves
IFM
Sensors & Controllers
SCHMERSAL
Safety switches & Safety Systems
ABB
V18345 Valve Positioner
SIEMENS
PLC modules & Transmitter
FISHER
DLC3100 Digital Level Controller
TELEDYNE
Oxygen Sensor & Fuel Cell
DETCON
Gas Detection Products
HONEYWELL
Switches & Transmitter
VEGA
Level Measurement Products
AUMA
Electric Actuators and Gearboxes
YASKAWA
Industrial Ac Drives
BECKHOFF
Controllers & I/O Modules
BALLUFF
Linear Position Sensors
B&R
PLC Module
Phoenix Contact
Housing
Harting
Connector Han
For more product details, please visit our website: www.achievers-automation.com
FAQ of Achievers
Q:Are the Products Genuine OEM Units?
Q:How will you arrange shipment?
Q:What is the warranty of goods?
A: One-year Warranty.
Ratings & Review
Overall Rating
5.0
Based on 50 reviews for this supplier
Rating Snapshot
The following is the distribution of all ratings
5 stars
100%
4 stars
0%
3 stars
0%
2 stars
0%
1 stars
0%